קידום ממומן

קידום ממומן בגוגל ועוד 3 אפשרויות: כך תפרסמו את העסק באינטרנט

קידום ממומן בגוגל ועוד 3 אפשרויות: כך תפרסמו את העסק באינטרנט

פתחתם עסק, יש לכם מוצר או שירות נהדר להציע לציבור ועברתם את שלב הקמת אתר האינטרנט בהצלחה – עכשיו הגיע הזמן להפיץ את הבשורה לעולם. מאיפה מתחילים, והאם להשקיע כסף בקידום ממומן בגוגל ובפייסבוק או להתמקד בקידום אורגני? אלה האפשרויות שאתם חייבים להכיר

פרסום בגוגל בחינם דרך שירות “גוגל מיי ביזנס”

הדבר הראשון שכמעט כל גולש יעשה כשהוא מעוניין לקבל מידע מסוים יהיה, כמובן, לבצע חיפוש בגוגל. כבעלי עסק, תרצו להיות קיימים ונוכחים במנוע החיפוש הפופולרי הזה שהשימוש בו הוא דבר אוטומטי עבור מרבית הציבור. אחת הדרכים לעשות זאת היא לפתוח עמוד באינדקס העסקים הרשמי של מנוע החיפוש הגדול בעולם: “”Google My Business”.

מערכת זו מאפשרת לבעלי עסקים לעדכן את כל המידע החשוב על העסק ולתקשר ישירות עם לקוחות פוטנציאליים. האינדקס בנוי על הרשת של Google Maps, אך המידע מופיע גם בתוצאות של החיפוש הרגיל ומשפיע עליהן. זה לגמרי בחינם, קל מאוד לתפעול והכלל המנחה הוא פשוט: תנו לגוגל כמה שיותר מידע מדויק ועדכני על העסק שלכם, והם יעבירו אותו לקהל הרחב. פתחו דף עסק חינמי, ואנשים יוכלו למצוא אתכם בקלות.

הגדלת החשיפה לקהל באמצעות קידום אורגני

בזירה האינטרנטית רוויית התחרות כל עסק שואף לבלוט על פני מתחריו, ורוצה שהלקוחות הפוטנציאליים ייחשפו אליו ראשונים. למרות שחיפוש מסוים יכול להניב אלפי תוצאות, מרבית הגולשים יסתפקו בתוצאות הראשונות ולא יטרחו לבדוק מעבר לעמוד הראשון או השני.

לכן, בין אם האתר משמש למכירת מוצר או שירות מסוים ובין אם הוא מניב רווחים מפרסום, להגברת החשיפה יכולה להיות השפעה כלכלית משמעותית. בהתאם לכך, בעלי האתרים רוצים להופיע בצמרת הדירוג של מנועי החיפוש ואחת הדרכים היעילות ביותר לעשות זאת היא ליישם שיטות של קידום אורגני.

המונח “קידום אורגני”, או לחלופין “קידום אתרים במנועי החיפוש”, מתייחס למגוון הפעולות שיש לבצע במטרה לשפר את מיקום דפיו של אתר אינטרנט בתוצאות החיפוש של הגולשים. אם ברצונכם לבצע אופטימיזציה לאתר של העסק שלכם ואתם מוכנים להקצות חלק מהתקציב לשם כך, קיימת האפשרות לשכור את שירותיה של חברה המתמחה בקידום אתרים.

חברות אלה פועלות לרוב בשיטה של תיאום ציפיות עם הלקוח, והתשלום על העבודה יכול להתבצע במספר שיטות: תשלום חד פעמי, דמי תחזוקה ויש המציעות לקבל תשלום רק אם אמנם הושג שיפור בדירוג. שימו לב שמדובר בתהליך שאורך מספר חודשים לכל הפחות, והתקשרויות בתחום קידום האתרים יבוצעו לרוב לפרקי זמן ממושכים.

קידום ממומן בגוגל – (google ads)

דרך נוספת ויעילה להגביר את החשיפה של העסק לקהל הרחב היא לשלם עבור פרסום בגוגל. קידום ממומן בגוגל היא שיטת פרסום לעסק שבה המפרסם משלם רק כאשר גולש לוחץ על המודעה שאותה העלה לגוגל במסגרת הקמפיין הממומן. ב-Google Ads אפשר לעבוד כמעט עם כל תקציב, וניתן להגביל את ההוצאה החודשים וכך לעבוד באופן מבוקר ולא לחרוג בהוצאות.

לפרסום בדרך זו יש מגוון יתרונות. ראשית, הוא מהיר ודינמי ולרוב מניב תוצאות במהירות רבה. עוד ניתן למנות כיתרון משמעותי את העובדה שכלי זה מאפשר לבנות קמפיין פרסומי בצורה מדויקת ומוכוונת מטרה, כך שהוא יצליח להגיע בדיוק לקהל היעד המבוקש ולממש את מטרות הפרסום בצורה הטובה ביותר.

התשלום על הפרסום בגוגל נעשה במגוון מודלים שונים. ישנה האפשרות לשלם לפי “עלות לקליק” (PPC), כלומר תשלום תמורת המודעה בכל פעם שמישהו לוחץ עליה. בנוסף על כך ישנו המודל של עלות לפי חשיפה – אתם משלמים לפי מספר הפעמים שהמודעה הוצגה בלי קשר למספר הקליקים, ומודל של תמורה על סוגי אינטראקציה שונים של גולשים עם המודעה שלכם.

קידום ממומן בפייסבוק

דרך יעילה ושימושית נוספת להגדלת מעגל הלקוחות של העסק היא לפנות לפרסום בפייסבוק. הרשת החברתית הגדולה בעולם מציעה מערכת קידום ממומן פשוטה להפעלה, שעלות השימוש בה אינה יקרה במיוחד וכוללת אפשרות לבצע מעקב ומדידה של התוצאות. ואולם, האלגוריתם של פייסבוק עובד לפי פילוסופיה מסוימת שיש להכיר ולדעת איך לנווט דרכו כדי להגיע לתוצאות ולא לבזבז את הכסף שהחלטתם להקצות לפרסום לעסק.

בין האפשרויות לקידום ממומן בפייסבוק: פרסום מודעות צד שיופיעו לגולשים דרך מחשב, פרסום מודעות שיופיעו ב”ניוז פיד” של הגולשים דרך המחשב. פרסום מודעות “ניוזפיד” במכשירים ניידים, ופרסום דרך אינסטגרם.

פייסבוק מעוניינת להציג בפני החברים ברשת החברתית תכנים שהם היו רוצים לראות, ולכן מתייחסת בחשדנות למפרסמים דרכה ואינה מתחייבת בפניהם על מספרי הפצה מדויקים. כלל מנחה שיש לשים אליו לב הוא – אם התוכן השיווקי שלכם הוא גם מעניין עבור החברים ברשת, תוכלו לזכות בחשיפה גדולה. גם במקרה זה יש חברות שמתמחות בתחום ויכולות להעניק לכם ייעוץ ואף לנהל עבורכם קמפיין פרסומי בפייסבוק.

היתרונות המרכזיים בפלטפורמה זו הם שהיא מתאימה כמעט לכל תקציב, שהוא מאפשר פילוח מדויק של קהל היעד על בסיס נתונים דמוגרפיים ותחומי עניין, ואף ניתן לעקוב אחר ביצועי הקמפיין בכל רגע נתון ולבצע שינויים בהתאם, כדי לשפר את ביצועי המודעה. בנוסף, פרסום בפייסבוק מתאים גם לעסקים שאנשים שלא מעוניינים בהקמת אתר אינטרנט עצמאי, אך הם בכל זאת מעוניינים בנוכחות ברשת.

 

קידום ממומן
Business photo created by snowing – www.freepik.com
רוצים לדעת עוד? צרו קשר