תמונה אחת שווה אלף מילים: צילום מוצרים – כלי להצלחת העסק

תמונה אחת שווה אלף מילים: צילום מוצרים – כלי להצלחת העסק

בעידן האינטרנט והמסכים אנו יכולים להזמין במהירות כמעט כל דבר שיעלה על רוחנו. ירקות טריים, נעליים אופנתיות או מכונת כביסה – הכל בהינף אצבע אחת. התחרות מחייבת את העסקים להתחרות על תשומת הלב של הגולשים, ולכן מרכיב חשוב בהגדלת המכירות ברשת הוא התמונות שמציגות את המוצרים. איך לצלם בעצמכם, כמה עולה צילום מוצרים מקצועי, ומה חשוב לדעת כשמתעסקים בצילום מוצרים לאמזון? כל הפרטים כאן 

בעידן שבו אנו חיים, כל אדם שעוסק במכירות מבין היטב את חשיבותן העצומה של התמונות המציגות את המוצר שהוא מוכר. החנויות המסורתיות של פעם התחלפו בפלטפורמות האינטרנטיות למיניהן, והמבחר העצום ברשת הביא לכך שהמסרים שעוברים ללקוחות הופכים להיות יותר ויותר מהירים. לעיתים, החלטת הגולש אם לקנות את המוצר שאתם מציעים או להמשיך אל האתר הבא תיקבע בשבריר שנייה בלבד. לכן, תמונה טובה שתלכוד את העין, תגרום לגולש להתעניין במוצר ותסייע להבדיל אתכם מאלפי המתחרים ברשת, חשובה לא פחות מתיאור המוצר בטקסט. לאור זאת, בעלי עסקים רבים מבינים את הצורך להשקיע בצילום המוצרים שלהם. רוצים לשדרג את המכירות שלכם ברשת? המדריך הבא יביא בפניכם כמה עצות חשובות בנושא.

צילום מוצרים: עשה זאת בעצמך

בהמשך נעסוק באפשרות לשכור שירום של צילום מוצרים מקצועי, אך לפני כן חשוב להדגיש כי צילום מוצרים לאתרי אינטרנט הוא דבר שסוחרים רבים, ובעיקר בעלי עסקים קטנים שמחפשים לחסוך בעלויות, בוחרים לעשות בכוחות עצמם. המצלמות המותקנות על מרבית הטלפונים החכמים שכל אחד מאיתנו נושא בכיסו מסוגלות להנפיק תמונות לא רעות בכלל שיכולות “לעשות את העבודה” בצורה מספקת.

אם בחרתם לצלם בעצמכם, כך תוכלו להוציא את המיטב ממצלמת הסמארטפון שלכם: ראשית, נקו היטב את עדשת המצלמה לפני הצילום. בין אם הוא יושב במהלך היום בכיס המכנסיים או מונח בתיק, הנייד שלכם צובר אבק ולכלוך שעלול לפגוע בתמונה. שנית, המנעו משימוש ב”זום”, הוא פוגע משמעותית בחדות בתמונה. במקום זאת, פשוט התקרבו אל הפריט שאתם מצלמים.

שלישית, הקפידו שהתמונה תהיה בפוקוס – לחיצת טאץ’ קלה על הנקודה שבה אתם מעוניינים להתמקד והנייד יעשה כבר את שלו אוטומטית. רביעית, הפלאש של הסמארטפון אינו איכותי ויוצר בעיות בתמונה, אז נסו להימנע משימוש בו והביאו את האור ממקור אחר. ולבסוף, שמרו על יד יציבה. אחד הכלים לעשות זאת הוא שימוש בכפתורי הווליום שבעת פתיחת המצלמה משמשים כלחצן הצילום, במקום הלחיצה עם האצבע על המסך.

לשחק במגרש של הגדולים: צילום מוצרים לאמזון

לפני כמה חודשים השיקה ענקית המסחר המקוון “אמזון” את פעילותה בישראל, והביאה לעליית מדרגה בכל הקשור לקניות באינטרנט בארץ. הסטנדרטים הגבוהים שמציבה החברה – הן מבחינת זמן המשלוח המוגבל לעד חמישה ימים בלבד, והן מבחינת המחירים הזולים שהיא דורשת – מושכת לקוחות רבים אל האתר וגם בעלי עסקים שמבקשים להציע את מרכולתם באתר המבוקש.

כמובן שגם באמזון יש חשיבות גדולה במיוחד לצילום המוצרים, ויש להכיר את הסטנדרטים המחמירים של החברה בתחום זה. בניגוד למקבילתה “Ebay”, שמקלה בדרישותיה לגבי התמונות המוצגות באתר, באמזון דורשים רזולוציה מינימלית (1000px רוחב 1000px גובה), וצילום מוצרים על רקע לבן לחלוטין. מעוניינים לעבוד עם אמזון? ייתכן שהגיע הזמן לפנות לשירותי צילום מוצרים מקצועי.


התקדמנו: צילום מוצרים מקצועי

צילום מוצר באופן מקצועי יכול לסייע בהצגת העסק והמוצרים שהוא מציע כאיכותיים ומהימנים. למרות שהשכרת שירותיו של צלם מקצועי כרוכה בעלויות נוספות לעסק, ההוצאה יכולה להחזיר את עצמה בעתיד פי כמה וכמה אם תסייע לעסק למתג את עצמו כאיכותי, תביא להרחבת מעגל הלקוחות ובהתאם להגדלת ההכנסות.

מחירון צילום מוצרים מקצועי יכול להתחיל משקלים בודדים למוצר, ולהגיע עד למאות שקלים. זאת בהתאם לסוג המוצר, לרקע המבוקש, כמות הפריטים, מורכבות הצילום והמיקום. צילום מוצרים על רקע לבן מוצע בדרך כלל כאפשרות הבסיסית ביותר, אך במקרים מסוימים תרצו לצלם את המוצר שלכם בחוץ, או על רקע ספציפי כל שהוא – ועל כן תידרשו לשלם יותר. מרכיב נוסף בקביעת המחיר הוא הטיפול הגרפי שדורשת התמונה, ובקשות עריכה מיוחדת מצד המזמין.

לסיכום, עולם המסחר האינטרנטי רווי בתחרות וישנם לא מעט דברים שחשוב ליישם כדי להצליח ולמשוך את הלקוחות דווקא אל העסק שלך. דגש על צילום המוצרים יכול לסייע משמעותית, ואף להוות את ההבדל בין כישלון להצלחה. המשפט המוכר אומר כי “תמונה אחת שווה אלף מילים”, אבל התמונה הנכונה עבור המוצר שלכם יכולה להיות שווה גם לא מעט כסף.

 

צילום מוצרים
Technology photo created by freepik – www.freepik.com

[wpforms id=”39531″ title=”true” description=”false”]